9 Mars 1993, Aldona Elezi nga Burreli mori kurorën e Miss Shqipërisë

Kurorën e Miss Shqipërisë, më 9 Mars 1993, e mori Aldona Elezi nga Burreli. Spektakli u përgatit nga regjizori Petri Bozo, me skenar të Shpëtim Roqit, skenografi të Joni Krajës, kurse programi me pjesë muzikore dhe koreografia ishin të Kastriot Çaushit. Në spektakël konkuruan 33 bukuroshe nga Shqipëria dhe diaspora.

Referencat:

Thimi Çollaku / Kalendari i botës shqiptare