2 Gusht 1949, Greqia sulmon kufirin Shqiptar.

Greqia me forcat e saj ushtarake organizoj dhe kryeu sulmin e armatosur kundër trojeve kufitare shqiptare në sektorin e Devollit, duke shkelur kështu edhe integritetin territorial të RPSH.

Leave a Reply